top of page

Turnir Črnomelj, feb. 2018

​NT TURNIR V SKLOPU PRIREDITEV OB PRAZNIKU OBČINE ČRNOMELJ 2018

V okviru prireditev praznika Občine Črnomelj je NT klub Bela krajina organiziral že 10. mednarodni turnir v namiznem tenisu za rekreativce, ki je bil v nedeljo 04. 02. 2018 v telovadnici  OŠ Mirana Jarca v Črnomlju. Turnir sta podprla Občina Črnomelj in OŠ Mirana Jarca Črnomelj.

Turnir je svečano odprla županja Občine Črnomelj,  ga. Mojca Čemas Stjepanovič. Tekmovalcem se je za dobrodošlico ponudilo pecivo, kasneje še kosilo v jedilnici OŠ Mirana Jarca Črnomelj.

Tokrat se je zaradi slabših vremenskih razmer tekmovalnega dela turnirja udeležilo nekoliko manjše število igralcev, in sicer 34. Zato se je pa turnirja udeležil Dragutin Šurbek, sicer sin legendarnega in enega najboljših igralcev na svetu v tistem času Dragutina Šurbeka - več o njemu najdete tukaj.

Dragutin Šurbek je na turnirju požel veliko aplavza, saj je prikazal najboljšo igro in v konkurenci do 50 let zasluženo osvojil turnir. Tekmovanje je potekalo v dveh kategorijah, in sicer do 50 in nad 50 let. Tekmovalci so se prvo spopadli po predskupinah po štiri - vsak z vsakim, nato še v izločilnih skupinah A in B. V skupino A sta se uvrstila prva dva tekmovalca iz predskupine, ostala dva pa v skupino B. Najboljšim tekmovalcem v dveh kategorijah je bilo podeljeno 16 pokalov in 8 medalj najboljšim dvojicam. Tekmovanje je potekalo na sedmih mizah. Za nemoteno odvijanje turnirja je poskrbel Franjo Capan.

Zmagovalec tekmovanja nad 50 let je postal Darko Jakobčić iz Novega mesta. V konkurenci dvojic sta zmago slavila člana NTK Bela krajina, brata Mitja in Jožko Omerzel iz Mačkovca pri Suhorju. Slednji je tudi v posamezni konkurenci dosegel največji uspeh, ki je klonil šele v finalu proti izjemnemu Dragutinu Šurbeku. Ostali naši člani so dosegli naslednje rezultate:

V konkurenci nad 50 let je Tomaž Pezdirc zasedel 6. mesto, medtem ko je Ivan Klobučar zasedel 7. mesto v generalni razvrstitvi.

Med 26 tekmovalci v konkurenci do 50 let so se v finalno skupino A še uvrstili: Mitja Omerzel (brat od Jožkota), ki je osvojil 3., oz. 4. mesto ter Jani Dražumerič, Matej Weiss in Igor Kapš, ki so osvojili med 9. in 16. mestom.

V tolažilni skupini B je najboljši rezultat dosegel Andrej Žvab, ki je klonil šele v finalu in tako dosegel 18. mesto v generalni razvrstitvi. Andrej Kmetič in Jaka Malnarič sta osvojila med 5. in 8. mestom (med 21. in 24. mestom v generalni razvrstitvi), medtem ko sta Edi Grahek in Jani Težak osvojila med 9. in 16. mestom (med 25. in 28. mestom v generalni razvrstitvi).

Za ogled vseh rezultatov kliknite na spodnje ikone. Celotno fotogalerijo z videoposnetkom najdete tukaj.

Lestvico najboljših v Beli Krajini najdete tukaj.